top of page

                

Język włoski należy do najpiękniejszych na świecie! Ze względu na strukturę, czy też za sprawą swej muzykalności, jedno jest pewne – słuchanie włoskiego wyzwala wzmożoną produkcję endorfin w organizmie, czyniąc nas szczęśliwymi! Dlatego zapraszamy Was na kurs języka włoskiego!

Spotkania dwa razy w tygodniu po 1,5h, łącznie w semestrze 60h.

Oferujemy profesjonalną naukę na dwóch poziomach:A1 - livello base

 1. Mówienie (przedstawianie siebie i osób trzecich; zdobywanie prostych informacji i udzielanie odpowiedzi na pytania, pozdrowienia; prosty opis wyglądu zewnętrznego z podaniem kilku cech charakteru; posługiwanie się liczbami i zegarem; harmonogram dnia).

 2. Pisanie (list lub e-mail do przyjaciela z opisem sposobu na spędzanie czasu wolnego; opis miejsca zamieszkania; opis przyjaciela).

 3. Rozumienie dokumentu audio (rozumienie wywiadu z artystą na temat form wypoczynku; rozumienie dialogu, w którym dwie osoby poznają się nawzajem; rozumienie dialogu między przyjaciółmi, gdzie jeden jest cudzoziemcem i prosi o radę w rozwiązaniu prostych problemów).

 4. Rozumienie dokumentu pisanego (e-mail z zaproszeniem; notes z zaplanowanymi zajęciami na cały tydzień; wywieszki na drzwiach różnych instytucji z godzinami pracy).

 5. Gramatyka (rodzajnik określony i nieokreślony; czas teraźniejszy trybu indicativo; końcówki rzeczowników i przymiotników wg rodzaju i liczby; zaimek dzierżawczy (posiadacz w l.poj.); forma c‘ѐ, ci sono).
   

A2 - livello elementare
 

 1. Mówienie (opowiadanie zdarzeń z przeszłości; zamawianie w barze i wyrażanie swoich preferencji; mówienie o planach na przyszłość; mówienie o posiłkach, zamawianie posiłków w restauracji; opowiadanie wrażeń z obejrzanego spektaklu, filmu, itp.; planowanie i robienie zakupów żywności; akceptowanie oferowanej pomocy lub odmawianie pomocy; mówienie o ubiorach; udzielanie wskazówek osobom pytającym o drogę i pytanie o drogę; udzielanie rad i wyrażanie własnych pragnień i opinii).

 2. Pisanie (relacja z jakiegoś wydarzenia z dzieciństwa; opis ciekawego filmu; list do włoskiego przyjaciela, w którym zapoznaje się go z obyczajami kulinarnymi w Polsce; relacja ze zdarzenia w sklepie podczas zakupów; relacja z obejrzanego programu telewizyjnego; opisanie historii na podstawie widzianych obrazków; e-mail do przyjaciela na temat obejrzanego koncertu muzycznego).

 3. Rozumienie dokumentu audio (rozumienie filmu w wersji oryginalnej z napisami po polsku; rozumienie dyskusji o obejrzanym spektaklu; rozumienie przewidywań meteorologicznych; rozumienie dialogu z planowania zakupów; rozumienie dialogu na temat prasy włoskiej; rozumienie rozmowy na temat preferencji muzycznych; słuchanie piosenek włoskich ze zrozumieniem).

 4. Rozumienie dokumentu pisanego (tekstów dotyczących historii kina włoskiego i jego wpływu na kinematografię światową; oryginalnych przepisów kulinarnych; oryginalnej karty dań z restauracji włoskiej; artykułów dotyczących mody włoskiej i największych domów mody; artykułów dotyczących najsłynniejszych współczesnych piosenkarzy; programu telewizyjnego; tekstu piosenki).

 5. Gramatyka (czas przeszły dokonany – passato prossimo i przysłówki czasu; czas przyszły prosty i złożony – futuro semplice i composto; zaimki dzierżawcze (c.d.); czas przeszły niedokonany – imperfetto; zaimki dopełnienia bliższego i dalszego – pronomi diretti i indiretti; funkcja partykuły Ne; tryb rozkazujący bezpośredni; tryb warunkowy – condizionale presente i composto; forma bezosobowa).

Cena: 860 zł (60h)*

 

– istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

 

* Cena dotyczy grup minimum 6-osobowych.

Język włoski

bottom of page